Ćwiczenia z ratownictwa technicznego

Dnia 22 września na placu OSP zorganizowaliśmy ćwiczenia z ratownictwa technicznego. Tematem ćwiczeń było BHP podczas działań ratowniczo-gaśniczych, obsługa sprzętu oraz technika uwolnienia osób poszkodowanych z wraku samochodu. Szkolenie zakończono kiełbaską z grilla przygotowaną przez Prezesa.

Czytaj więcej...

Szkolny Projekt Jak zostać Strażakiem

Od kwietnia br. w Zespole Szkół Publicznych w Borzechowie realizowaliśmy  projekt w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Grupę Działania „Chata Kociewia”- Jak zostać strażakiem- tworzymy młodzieżową drużynę pożarową.  Głównym celem projektu było utworzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Zespole Szkół Publicznych w Borzechowie. Młodzi „strażacy” wzięli udział w kilkugodzinnych warsztatach prowadzonych przez trenera oraz strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zblewie.

Czytaj więcej...

Pożar w budynku jednorodzinnego Kaliska

Dnia 20 września zostaliśmy zadysponowani przez SKKP PSP w Starogardzie Gdańskim do pożaru budynku jednorodzinnego w Kaliskach trzema zastępami.po przybyciu na miejscezdarzenia zastanodym wydobywający się z okien parteru i drzwi wejściowychdo budynku.

Czytaj więcej...

Wizyta Druha Edmunda Zielińskiego

Dnia  25 sierpnia 2012r. odwiedził naszą jednostkę OSP Zblewo Edmund Zieliński , twórca ludowy, rzeźbiarz, malarz, publicysta, propagator sztuki ludowej,  weteran Zblewskiego pożarnictwa . Druh  Edmund urodzony w 1940r., obecnie mieszkający w Gdańsku, jest skarbnicą wiedzy o historii Zblewa którą szczodrze się z nami podzielił .
 

Czytaj więcej...

Wypadek Drogowy Karolewo

Dnia 26 sierpnia 2012 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP PSP w Starogardzie Gdańskim do wypadku drogowego w Karolewie na drodze krajowej nr. "22".Na miejscu zastaliśmy 2 samochody osobowe. Osobom poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Następnie  przekazano je przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.


Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Ognisko Przyjaźni

Podkategorie

Stworzone dzięki Joomla!®