Potrącenie Zblewo

Dnia 29 listopada zadysponowano nas około 14:30 do potrącenia w Zblewie na ulicy Kościerskiej. Na miejscu zastano jedną osobę poszkodowaną. Udzielono kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, którą następnie przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznemu, równocześnie zabezpieczono teren działań.

Czytaj więcej...

Pinczyn pożar sadzy w kominie

Dnia 18 listopada zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Starogardzie Gd.  do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Pinczyn. Na miejscu zastano palący się przewód kominowy, przy pomocy piasku i wyciora kominowego ugaszono pożar.

Czytaj więcej...

Szkolenie podstawowe OSP

W dniach 03.11/04.11/10.11/11.11/17.11/18.11 2012r.odbyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP. Udział w szkoleniu brało 52 osoby z gmin Zblewo, Starogard Gd., Kaliska, Czarna Woda, Lubichowo.

Czytaj więcej...

Radziejewo wypadek drogowy

Dnia 11 listopada zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do wypadku drogowego w miejscowości Radziejewo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwie osoby potrącone przez samochód osobowy, które leżały na poboczu jezdni. Policja była na miejscu. Samochód osobowy Audi 80 biorący udział w zdarzeniu znajdował się na jezdni, oddalony około 20m od miejsca zdarzenia.

Czytaj więcej...

Pożar Piekarni Zblewo

Dnia 23 października zostaliśmy zadysponowani trzema zastępami do pożaru piekarni w Zblewie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wydobywające się płomienie z komina instalacji wyciągowej pieca chlebowego na dachu oraz z okapu nad piecem w pomieszczeniu. Zabezpieczono teren działań. Następnie ratownicy podali po drabinie jeden prąd wody na nadtopioną izolację termiczną dachu. Przy pomocy sita kominowego i piasku ugaszono pożar komina. Jednocześnie podano dwa prądy gaśnicze z gaśnicy proszkowej i śniegowej na palący się wentylator wyciągu nad piecem w pomieszczeniu. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono ponownie instalację wyciągową oraz piec na ewentualne źródła ognia. Działania zakończono.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Wypadek Drogowy Zblewo

Podkategorie

Stworzone dzięki Joomla!®