Pożar poddasza Zblewo

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar poddasza w budynku hotelowo gastronomicznym. Zarządca budynku prowadził już ewakuacje gości na zewnątrz budynku. Zabezpieczono teren zdarzenia. Budynek został odłączony od zasilania z Energii elektrycznej (wykręcono bezpieczniki), Następnie ratownicy  sprzęcie ODO podali jeden prąd wody w natarciu na poddasze i dwa prądy gaśnicze na zewnątrz jeden z podnośnika. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowe siły i środki. Ratownicy pracowali w sprzęcie ODO ponieważ w środku i na zewnątrz było bardzo duże zadymienie. Do zlokalizowania pożaru potrzebna częściowa rozbiórka poszycia dachowego, po zlokalizowaniu pożaru i ugaszeniu,  przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono obiekt- zagrożeń pożarowych nie stwierdzono.  Działania zakończono zastępy wróciły do jednostek.

W akcji ratowniczo – gaśniczej brały udział:
OSP Zblewo:

 • Man GCBA 5/42
 • Mercedes Atego GBA 2,5/20
 • Star 200 SH-18

OSP Kaliska:

 • Mercedes GBA 2,5/26
 • VW SLKw

OSP Sucumin:

 • Tatra GCBA 9/32

OSP Pinczyn:

 • Star 244 GBA 2,5/16
 • Iveco GCBA 10/32

OSP Skarszewy:

 • Mercedes GCBA 5/32

OSP Lubichowo:

 • Jelcz GCBA 5/24

OSP Ocypel:

 • Mercedes GCBA 8/44

OSP Starogard Gd.:

 • Star-Man GBA 2,5/25

OSP Skórcz:

 • Iveco SD-30

JRG Starogard Gd.:

 • Man GCBA 9,5/50
 • Volvo SHD-32
 • Nissan SLRR
 • Fiat SLRR

Stworzone dzięki Joomla!®