Pożar piwnicy Semlinek

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar piwnicy w budynku jednorodzinnym. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku. Zabezpieczono teren zdarzenia. Budynek został odłączony od zasilania z Energi elektrycznej (wykręcono bezpieczniki), Następnie ratownicy  sprzęcie ODO podali jeden prąd wody w natarciu do piwnicy. Po zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru oddymiono pomieszczenia przy pomocy wentylatora oddymiającego. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono obiekt- zagrożeń pożarowych nie stwierdzono.  Działania zakończono zastępy wróciły do jednostek.

W akcji ratowniczo – gaśniczej brały udział:
OSP Zblewo:

  • Man GCBA 5/42
  • Mercedes Atego GBA 2,5/20

OSP Pinczyn:

  • Star 244 GBA 2,5/16
  • Iveco GCBA 10/32

JRG Starogard Gd.:

  • Man GCBA 9,5/50
  • Nissan SLRR

 

Stworzone dzięki Joomla!®