Pożar domku letniskowego Borzechowo

 

Około godziny 3 w nocy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w miejscowości  Borzechowo . Do akcji gaśniczej wysłano dziewięć zastępów. Okazało się, że nad Jeziorem Borzechowskim płoną dwa domki letniskowe, a na trzecim pali się dach. Świadkowie przekazali też służbom, że w jednym z domków prawdopodobnie przebywa kobieta. - Podczas dogaszania pożaru, w jednym z pomieszczeń strażacy znaleźli zwęglone zwłoki około 60-letniej kobiety. Na miejsce przyjechali prokurator i lekarz sądowy, którzy przeprowadzili oględziny - wyjaśnia kpt. Karina Stankowska ze straży pożarnej w Starogardzie Gdańskim. Dwa drewniane domki spłonęły doszczętnie, trzeci udało się ugasić. Strażacy skończyli pracę około godziny 7 rano.

W akcji ratowniczo – gaśniczej brały udział:
OSP Zblewo:

  • Man GCBA 5/42

OSP Lubichowo

  • Jelcz GCBA 5/24
  • Mercedes GBA 3/16

OSP Sucumin

  • Man GBA 4,5/16
  • Tatra 9/32

JRG Starogard Gd.

  • Man GCBA 9,5/50
  • Man GBA 2,5/25
  • Nissan SLRR
  • Skoda SLOp

Stworzone dzięki Joomla!®