Pożar Młyna Starogard Gdański

Na miejscu zdarzenia zastano pożar jednego z budynków kompleksu młyna - relacjonuje kpt. Karina Stankowska, rzecznik prasowy KP PSP w Starogardzie Gd. - Na miejsce skierowano wszystkie zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Sucuminie, Starogardzie Gdańskim i Zblewie. Zabezpieczono teren działań. Ewakuowano obsługę elektrowni znajdującej się w kompleksie. Prowadzono działania w obronie budynku gospodarczego. Działania gaśnicze zostały podzielone na odcinki bojowe. Prowadzono intensywne działania gaśnicze, również przy pomocy podnośników hydraulicznych. Dach budynku zawalił się, część ścian budynku zawaliła się do środka. Zagrożone są zabytkowe wieżyczki. Kierującym działaniami ratowniczymi jest Zastępca Komendanta Powiatowego PSP mł.bryg. Dariusz Żywicki. Policja zamknęła odcinek ulicy Tczewskiej. O zdarzeniu powiadomiono Prezydenta Miasta i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Na chwilę obecną trwa dogaszanie.
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ze względu na możliwość wystąpienia katastrofy budowlanej podjął decyzje o zamknięciu odcinka ulicy Tczewskiej dla ruchu - puentuje kpt. Karina Stankowska z KP PSP w Starogardzie Gd.

W akcji ratowniczo – gaśniczej brały udział:
OSP Zblewo:

 • Man GCBA 5/42
 • Star 200 SH-18

OSP Sucumin:

 • Man GBA 4,5/30
 • Jelcz GCBA 6/32
 • Tatra GCBA 9/32

OSP Starogard Gd.

 • Star-Man GBA 2,5/25
 • Star SH-18

JRG Starogard Gd.:

 • Man GCBA 9,5/50
 • Man GBA 2,5/25
 • Volvo SHD 32
 • Mercedes SLRd
 • Nissan SLRR

Stworzone dzięki Joomla!®