Miejscowe zagrożenie Głuche gm. Osiek

 Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy wraz z rębakiem do drewna częściowo podtopionym w jeziorze pod którym załamał się lód. Zabezpieczono teren działań. Następnie ratownicy w ubraniach do pracy wodzie przystąpili do przygotowania, zaczepienia lin i zawiesi. Równocześnie oświetlono teren działań. Z rębaka spalinowego zdemontowano zbiornik z paliwem w celu wykluczenia ewentualnych wycieków w trakcie wyciągania na brzeg. Przy pomocy wciągarki hydraulicznej z SCRt oraz dźwigu wyciągnięto pojazd na drogę gruntową przy jeziorze. Działania zakończono zastępy wróciły do jednostek.

W akcji ratowniczo – gaśniczej brały udział:
OSP Zblewo:

  • Mercedes Bronto SCRt

OSP Osiek

  • Fiat SLKw
  • Star GBA 2,5/16

OSP Skórcz:

  • Magirus GBA 2,5/16

JRG Starogard Gd.

  • Mercedes SLRd
  • Nissan SLRR

JRG Tczew.

  • SCDź 50 Bumar Łabędny

Stworzone dzięki Joomla!®