Wypadek drogowy Płaczewo gm. Starogard Gd.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa pojazdy po zderzeniu. Na miejscu znajdowały się już zastępy z JRG Starogard Gd. i OSP Lubichowo oraz Zielona Góra. Naszym zadaniem było przy użyciu wciągarki z SCRt postawienie autocysterny na koła. Po postawieniu pojazdu przystąpiono do przepompowania oleju opałowego do zastępczej cysterny. W tym czasie zadysponowano nas do miejscowego zagrożenia w Jabłówku gm. Bobowo. Tu zastano samochód osobowy marki VW Polo na skarpie. Na miejscu był już zastęp z OSP Bobowo. Przy urzyciu wciągarki SCRt wyciągnięto samochód na pobocze. Po zakończeniu działań wróciliśmy do Płaczewa by wyciągnąć autocysternę z rowu na pas jezdni.  Po wyciągnięciu samochodu i załadowaniu obu wraków na lawety pomocy drogowej uprzątnięto jezdnie z ziemi naniesionej podczas przemieszczania samochodu ciężarowego. Działania zakończono zastępy wróciły do jednostek.


Miejscowe Zagrożenie Jabłówko gm. Bobowo.

W akcji ratowniczo – gaśniczej brały udział:
OSP Zblewo:

  • Mercedes Bronto SCRt

OSP Lubichowo:

  • Mercedes GBA 3/16

OSP Zielona Góra:

  • Jelcz GCBA 6/32

JRG Starogard Gd.:

  • Mercedes SLRd
  • Man GCBA 9,5/50
  • Mercedes SLRChem
  • Nissan SLRR
  • Renault SLOp

Stworzone dzięki Joomla!®