Pożar Poddasza Zblewo

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano płomienie wydobywające się z dachu budynku w okolicy komina. Na miejscu byli właściciele obiektu którzy przekazali że w budynku nie ma ludzi. Budynek murowany dwukondygnacyjny ocieplony od zewnątrz styropianem, stropy betonowe. Konstrukcja dachu drewniana deskowana i papowana pokryta blacho dachówką.

Zabezpieczono teren działań, poprzez zakład energetyczny odłączono prąd. Następnie ratownicy podali jeden prąd wody w natarciu wewnętrznym na poddasze budynku. Równocześnie sprawiono podnośnik SH-18 z którego podano jeden prąd na dach budynku, trzeci prąd podano z drabiny przystawnej na dach. Kolejne przybyłe zastępy podjęły działania związane z ewakuacją sprzętu komputerowego z pomieszczeń biurowych. Po przygaszeniu przystąpiono do usuwania nadpalonych desek pokrycia dachowego. W celu dostania się do źródeł ognia odkręcono trzy arkusze blacho dachówki. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono pozostałą część poddasza  na obecność ewentualnych źródeł ognia, których nie stwierdzono. Poddasze oddymiono przy użyciu agregatu oddymiającego. Sprawdzono wszystkie pomieszczenia w obiekcie. W wyniku Pożaru konstrukcja dachu nie została naruszona. Działania zakończono.

 

 

W akcji ratowniczo – gaśniczej brały udział:

OSP Zblewo:

  • Mercedes Atego GBA 2,5/20
  • Star 244 GBA 2,5/16
  • Star 200 SH 18

OSP Sucumin

  • Daf GBA 3/32
  • Jelcz GCBA 6/32
  • Tatra GCBA 9/32

OSP Pinczyn

  • Star GBA 2.5/48

JRG Starogard Gd.:

  • Man GCBA 9,5/50
  • Volvo SHD 32
  • Nissan SLRR

Stworzone dzięki Joomla!®